Rastliny ako súčasť interiéru

V súčasnosti sa stali interiérové rastliny čímsi viacej ako len „ kvetom v kvetináči“. Majú svoju pridanú hodnotu a počíta sa s nimi už pri architektonických návrhoch. Zelené steny alebo elegantné kultivary rastlín v moderných kvetináčoch vytvárajú v priestore jedinečné prvky. Neplnia však len funkciu peknej pohľadovej kulisy, ale dokážu vplývať na kvalitu okolitého prostredia.

Dlhoročné výskumy popredných univerzít dokázali, že zeleň na pracoviskách a interiéroch domácností znižuje toxíny z priestoru, transformuje ich do svojho koreňového systému a rozkladá ich na základné prvky. Výskumy boli robené aj na školách, v nemocniciach a laboratóriách.

Vďaka zeleni v interiéri dokážu zamestnávatelia vytvoriť v moderných chladných kancelárskych priestoroch príjemné a hlavne zdravšie pracovné prostredie. Zeleň podporuje kreativitu a tak zvyšuje pracovný výkon. Výskumy ďalej dokazujú, že zeleň umiestnená na pracoviskách znižuje mieru agresivity a stresu a zvyšuje sústredenosť zamestnancov. Elimináciou negatívnych faktorov sa zvýši pracovné nasadenie a výkony. Dnešné kvetináče navyše zjednodušujú starostlivosť o rastliny na minimum, takže obavy z náročnej starostlivosti nie sú na mieste.

V interiéroch, kde je umiestnená zeleň sa zvyšuje vlhkosť vzduchu, znižuje sa prašnosť a hlučnosť, eliminuje sa statické napätie. Preto sa človek cíti príjemnejšie, ľahšie sa mu dýcha a cíti sa vo väčšej pohode. Pomocou zelene preto vieme vytvoriť vo svojich domovoch harmonickejšie a v neposlednom rade zdravšie prostredie.

Súčasné možnosti pestovania rastlín bez pôdy v živnom roztoku vyriešili problémy umiestnenia rastlín do priestorov s vysokými nárokmi na hygienu. Hydroponické rastliny spĺňajú tieto kritériá, takže je možné umiestniť ich aj v zdravotníckych a školských zariadeniach.

Nápady majú u nás zelenú

Každý interiér má svoje špecifiká, tak ako aj nároky jeho obyvateľov sú individuálne. Vniesť harmóniu do predstáv a možností, navrhnúť riešenie, ktoré splní estetické i praktické kritériá, to si vyžaduje určitú skúsenosť a odborné znalosti. Navrhneme pre vás optimálnu zostavu rastlín, vhodných nádob i spôsobov pestovania. Vytvoríme inšpiratívne zelené prostredie vo vašom dome alebo na pracovisku, ktoré sa stane súčasťou Vášho životného štýlu.

Ohľadom návrhov interiérovej zelene nás môžete kontaktovať na: 02 32 66 19 86, hydroflora@hydroflora.sk

Naše referencie >>>

Poštovné už od 2 €!

Možnosť osobného odberu
v našom showroome v BA.
Otvorené v pracovné dni
od 9:00 až do 18:00,
v sobotu od 9:00 do 13:00.

Ďalší tovar nájdete v katalógoch.

Ponúkame širokú škálu
služieb z oblasti interiérovej zelene.

Sme odborníci
- prečítajte si aj naše odborné články!