Tekuté organominerálne hnojivo Rokohumín 1L na jahody

Obrázok
4,93 €4,11 € bez DPH
pondelok 23. septembraPrepravnou spoločnosťou:ihneďOsobne v Bratislave

Tekuté organominerálne hnojivo Rokohumín od slovenského výrobcu, určené na jahody a iné drobné ovocie ako tayberry, maliny, vinič, ríbezle, josta, egreše.

Charakteristika tekutého hnojiva na jahody

Kvapalné, organominerálne hnojivo Rokohumín je určené na jahody a drobné ovocie. Vyrába sa z keratínu, ktorý je obohatený o stopové prvky, meď, molybdén, mangán, bór, železo, zinok a prídavkom humínových látok (kyselín). Kombináciou týchto látok sme získali hnojivo, ktoré mimoriadne vyživuje rastlinu a podporuje jej rast.

Humínové kyseliny, ktoré toto hnojivo obsahuje, chránia rastlinu, rovnako ako jej plody tým, že zabraňujú hromadeniu ťažkých kovov a škodlivých látok v rastline. Rokohumín sa v značnej miere podieľa na prijímaní mikro a makro živín rastlinami, podporuje životaschopnosť a klíčivosť rastlín a tým prirodzene zvyšuje ich odolnosť voči škodcom.

Hnojivo je veľmi variabilné a univerzálne, preto ho možno využiť pri všetkých druhoch drobného ovocia. V rastlinách po prihnojení dochádza k urýchleniu biologických procesov a teda aj k zvýšenému obsahu živín. Humínové kyseliny zvyšujú obsah chlorofylu v rastlinách, čím sa zvyšuje absorpcia fotónov, čo vedie k zlepšeniu fotosyntézy aj pri nižšej intenzite svetla a teda dosiahnete kvalitnejšiu úrodu. Hnojením taktiež predlžujete dobu vegetácie.

Návod na použitie hnojiva

Dávkovanie: Pred použitím je nutné premiešať obsah fľaše. Pri hnojení jahôd zmiešame 25 ml hnojiva s 1 litrom vody. Vzniknutým roztokom zalievame jahodu ku koreňom. Prvýkrát zalejeme jahodu po zime pre regeneráciu rastlinky a od začiatku júna hnojíme každých 20 dní až do polovice septembra.

Drobné ovocie pohnojíme raz po odkvitnutí rovnakým roztokom ako pri jahodách (25 ml hnojiva na 1 liter vody), počkáme dva týždne a potom začneme rastlinku hnojiť raz za 2-3 týždne.

Pre kôstkoviny, citrusové ovocie a jadroviny zmiešame 30-35 ml hnojiva s 1 litrom vody. Po odkvitnutí rastlinky pohnojíme rastlinu trikrát, vždy dodržíme časový odstup 2-3 týždne od poslednej aplikácie.

Pri hnojení na listy (citrusového ovocia, drobného ovocia, jadrovín, jahôd, kôstkovín) zmiešame 10 ml hnojiva s 1 litrom vody, hnojenie opakujeme raz za 14 dní.

Odporúčanie: Pre stabilitu koreňovej výživy a podporu odporúčame použiť sypké hnojivo Rokosan J - Jahody a drobné ovocie.

Zloženie organominerálneho hnojiva Rokohumín na jahody

Zloženie: Obsah spáliteľných látok v sušine v % min. 50,0. Obsah celkového dusíka ako N v sušine v % min. 4,0. Obsah celkového fosforu ako P2O5 v sušine v % min. 9,0. Obsah celkového draslíka ako K2O v sušine v % min. 14,0. Obsah humínových kyselín v sušine v % min. 13,0. Ďalej obsahuje vápnik (Ca), horčík (Mg) a stopové prvky molybdén (Mo), meď (Cu), bór (B), mangán (Mn), zinok (Zn).

Balenie obsahuje 1 liter.