Hydroponický hladinomer 7

Obrázok
0,66 € 0,55 € bez DPH
Osobne v BratislavezajtraPrepravnou spoločnosťou:štvrtok 30. júna

Hladinomer alebo ukazovateľ hladiny vody uľahčuje polievanie hydroponických rastlín - červená ryska hladinomera ukazuje aktuálny stav hladiny vody v kvetináči, vďaka čomu vieme, kedy treba rastliny opäť poliať.

Väčšina hladinomerov ukazuje 3 hodnoty - minimum, optimum a maximum. Ak hladinomer nemá hodnotu "optimum", nachádzať sa bude približne v strede medzi hodnotami minimum a maximum.

Veľkosť hydroponického hladinomera volíme podľa veľkosti kultúrnej nádoby, v ktorej je zakorenená hydroponická rastlina. Ak je rastlina zakorenená v kultúrnej nádobe veľkosti 13/12, mal by byť pre ňu ideálny hydroponický hladinomer veľkosti 12. Ak je rastlinka zakorenená v kultúrnej nádobe 15/19, patrí k nej hladinomer veľkosti 19.

Pre hydroponické rastliny s väčšími kultúrnymi nádobami volíme veľkosť hladinomera od 22 do 100. Pokiaľ pre našu veľkosť kultúrnej nádoby neexistuje vhodná veľkosť hladinomera, hladinomer radšej zvolíme vo väčšej veľkosti - väčšina hladinomerov sa dá skrátiť podľa potreby (hladinomer treba rozobrať, skrátiť "trubicu" hladinomera o požadované centimetre a o rovnakú dĺžku aj rysku hladinomera).

Aby hladinomer meral správnu hladinu vody v kvetináči, musí byť postavený na rovnom dne v jednej úrovni s kultúrnou nádobou rastliny.