MOISTICK, vlhkomer

Vlhkomer na kontinuálne meranie vlhkosti v malých stolových kvetináčoch s izbovými rastlinami.
Obrázok
16,00 € 13,33 € bez DPH
Cena po registrácii :15,52 € s DPH
skladom 1 ks
Osobne v Bratislavepondelok 2. augustaPrepravnou spoločnosťou:utorok 3. augusta
Kód27027Záruka24 mesiacov

MOISTICK je vlhkomer určený pre stolové rastliny pri menšej hĺbke zakorenenia.

Vlhkomer slúži ako spoľahlivý svetelný indikátor nutnosti zálievky tak u hydroponických, ako aj zeminových rastlín. Elektronický senzor odčítava každých šesť hodín vlhkostný gradient substrátu. K tomu dôjde krátkym nahriatím senzora o 2-3 stupne. Rýchlosť ochladenia nám určuje stupeň vlhkosti substrátu. Ak je rýchlosť ochladzovania dlhšia ako predprogramovaná, vlhkomer signalizuje alarm.

Nastaviteľné tri vlhkostné stupne na základe jednotlivých nárokov rastlín na vlahu.


NÁVOD NA POUŽITIE

1. Nastavenie senzora:
Odnímeme kryt a nastavíme intenzitu senzora podľa nárokov kvetu na vlahu: 1 kvapka = nízke nároky až 3 kvapky pre neustále vlhký substrát. Nároky väčšiny izbových rastlín na vlahu sú na úrovni 2 kvapiek. Pre minerálne substráty s veľkou vododržnosťou postačuje nastavenie na úrovni 1 kvapky. Po výbere intenzity nasadíme kryt späť.

2. Vloženie senzora do črepníka:
Pred vložením do črepníka špičku senzora nakrátko ponoríme do vody. Senzor vkladáme do vyhĺbenej jamky na úrovni koreňov a pritlačíme substrátom.

3. Aktivácia:
Vlhkomer zapíname dlhším stlačením tlačítka Press na hornej krytke, kým nám signálna lampa trikrát krátko nepreblikne. Stav zapnutia vlhkomeru môžeme skontrolovať krátkym stlačením. Krátke prebliknutie signálnej lampy nám potvrdzuje, že je vlhkomer aktívny. Po aktivácii signalizuje vlhkomer v šesťhodinovom intervale vlhkosť substrátu.

4. Signalizácia:
Na nedostatok vlahy a nutnosť zálievky nás upozorňuje signálna lampa prebliknutiami v štvorsekundových intervaloch. Po aplikovaní potrebnej zálievky alarm resetujeme krátkym stlačením tlačidla Press po jedno prebliknutie.

5. Výmena batérií:
Na nutnosť výmeny batérií nás upozorňuje signálna lampa trojitými prebliknutiami v osemsekundovom intervale. Životnosť batérií je cca dva roky.

6. Vypnutie:
Vlhkomer vypneme dlhším stlačením (na 2-3 sekundy) tlačidla Press, kým signálna lampa dlhšie nezasvieti. Pri dlhšej neaktivite vlhkomera vyberieme batérie.

 

Diskusné fórum
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisDiskusia