Návod na sadenie rastlín do kvetináčov khilia

Prečo kvetináče khilia

Kvetináče khilia sú:

  • 100% recyklovateľné,
  • veľmi ľahké, čo uľahčí manipuláciu s kvetináčmi,
  • odolné voči nárazom,
  • UV-rezistentné, farbu si uchovajú aj pri dlhodobom vystavení slnku,
  • odolné voči extrémnym teplotám (kvetináče sú mrazuvzdorné, vhodné do teploty od -65°C až do +85°C),
  • vyrobené z polyetylénu (PE, 04 LLDPE).

Kvetináče khilia ponúkajú viacero možností, ako do nich posadiť vaše rastliny. K niektorým kvetináčom khilia je možné dokúpiť samozavlažovací systém, rastliny môžete do kvetináčov vysadiť priamo alebo ich jednoducho použiť ako okrasné obalové kvetináče - stačí do nich vložiť rastlinu v základnej kultivačnej nádobe, v ktorej si ju zakúpite. Tu je návod, ako na to!Sadenie rastlín priamo do kvetináčov khilia

Sadenie izbových rastlín

Vnútorné dno kvetináčov khilia je uzavreté, bez odtoku. Pre použitie v interiéry nepotrebujete v kvetináči vytvárať odtokový otvor pre prebytočnú dažďovú vodu. Ako teda posadiť rastlinu priamo do kvetináča khilia?

Na dno kvetináča nasypte vrstvu keramzitu, LECA alebo minerálneho substrátu - vytvoríte tak drenážnu vrstvu, ktorá poslúži ako zásobník vody pre rastlinu.

Drenážnu vrstvu prekryte netkanou textíliou, hesiánom (hrubá jutová tkanina) alebo obdobnou tkaninou, ktoré prepustí vodu, no zároveň zabráni zmiešaniu zeminy s drenážou. Následne do kvetináča nasypte 3-5 cm zeminového substrátu (v závislosti od veľkosti koreňového balu vysádzanej rastliny).

Rastlinu opatrne vyberte z pôvodnej nádoby, v ktorej ste ju zakúpili a vložte ju do kvetináča khilia. Zasypte substrátom až po okraj kvetináča.

Ak rastlinu nesadíte do zeminy, ale do minerálneho substrátu, nie je nutné vytvárať drenážnu vrstvu a používať netkanú textíliu.


 

Sadenie exteriérových rastlín

Ak kvetináče khilia používate vonku, vyvŕtajte na predznačenom mieste na dne kvetináča drenážny odtok, ktorým môže odtiecť prebytočná dažďová voda v prípade silných dažďov. Pozor, väčšina kvetináčov khilia má dvojité dno, drenážny odtok treba vytvoriť v dne výsadbového priestoru aj na samom dne kvetináča. Väčšina kvetináčov khilia má v spodnej časti skrutku, po ktorej odstránení vznikne drenážny odtok na prebytočnú vodu.

Po vyvŕtaní drenážneho odtoku môžete vo výsadbe postupovať rovnako, ako pri sadení izbových rastlín.Poštovné už od 3,40 €!
Poštovné nad 150 € zdarma!

Možnosť osobného odberu
v našom showroome v BA.
Otvorené v pracovné dni
od 9:00 až do 18:00,
v decembri aj cez víkendy.

Ďalší tovar nájdete v katalógoch.

Ponúkame širokú škálu
služieb z oblasti interiérovej zelene.

Sme odborníci
- prečítajte si aj naše odborné články!