Rokohumín tekutý ovocné stromy 1L

Rokohumín tekutý ovocné stromy 1L
4,93 € s DPH
4,11 € bez DPH
Tekuté organické hnojivo od slovenského výrobcu pre všetky ovocné stromy a citrusy. Objem balenia 1 liter...čítať ďalej »
Dostupnosť:
skladom 1 ks
Kedy obdržím tovar, keď teraz objednám?
Osobne v Bratislave:
zajtra
Prepravnou spoločnosťou:
piatok 19. júla
Kód404837
VýrobcaROKOSAN s.r.o.
PopisDiskusia

Tekuté organominerálne hnojivo Rokohumín od slovenského výrobcu je určené pre všetky ovocné stromy - jadroviny ako hruška, jabloň; kôstkoviny ako marhule, broskyne, čerešne, višne; no tiež pre citrusové plody.

Charakteristika tekutého hnojiva na ovocné stromy

Kvapalné, organominerálne hnojivo Rokohumín je určené na ovocné stromy. Vyrába sa z peria, obsahuje aminokyseliny je obohatené o stopové prvky, meď, molybdén, mangán, bór, železo, zinok s prídavkom humínových kyselín. Kombináciou týchto látok vzniklo hnojivo, ktoré mimoriadne vyživuje rastlinu a podporuje jej rast.

Humínové kyseliny, ktoré toto hnojivo obsahuje, chránia rastlinu, rovnako ako jej plody tým, že zabraňujú hromadeniu ťažkých kovov a škodlivých látok v rastline. Rokohumín sa v značnej miere podieľa na prijímaní mikro a makro živín rastlinami, podporuje životaschopnosť a klíčivosť rastlín a tým prirodzene zvyšuje ich odolnosť voči škodcom.

Hnojivo je veľmi variabilné a univerzálne, preto ho možno využiť pri všetkých druhoch ovocných stromov aj pri citrusoch. V rastlinách po prihnojení dochádza k urýchleniu biologických procesov a teda aj k zvýšenému obsahu živín. Humínové kyseliny zvyšujú obsah chlorofylu v rastlinách, čím sa zvyšuje absorpcia fotónov, čo vedie k zlepšeniu fotosyntézy aj pri nižšej intenzite svetla a teda dosiahnete kvalitnejšiu úrodu. Hnojením taktiež predlžujete dobu vegetácie.

Návod na použitie hnojiva

Dávkovanie: Pred použitím obsah fľaše dôkladne premiešajte. Kôstkoviny a jadroviny hnojíme roztokom 30-35 ml hnojiva na 1 liter vody mladé výhony prvý krát po odkvitnutí kvetov. Druhý krát aplikujeme 2-3 týždne po prvej aplikácii, tretí krát opäť 2-3 týždne po druhej aplikácii. Pri hnojení na list pripravíme roztok z 10 ml hnojiva a 1 litra vody a hnojíme raz za 2 týždne.

Citrusové ovocie hnojíme roztokom 30-35 ml hnojiva na 1 liter vody, aj v tomto prípade hnojíme mladé výhonky prvýkrát po odkvitnutí kvetov a aplikáciu zopakujeme ešte 2-krát vždy po 2-3 týždňoch . Aj tu môžeme hnojiť aj na list, opäť roztokom 10 ml hnojiva na 1 liter vody v intervale raz za 2 týždne.

Pre podporu a stabilitu koreňovej výživy odporúčame použiť sypké hnojivo Rokosan C - citrusy.

Zloženie organominerálneho hnojiva Rokohumín na ovocné stromy

Zloženie: Obsah celkového dusíka ako N v sušine v % min. 11. Obsah celkového fosforu ako P2O5 v sušine v % min. 12. Obsah celkového draslíka ako K2O v sušine v % min. 12. Obsahuje humínové kyseliny, 18 druhov aminokyselín, ďalej síru(S), železo (Fe), molybdén (Mo), meď (Cu), bór (B), mangán (Mn), zinok (Zn).

Balenie obsahuje 1 liter.

 

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku:

Poštovné už od 3,40 €!
Poštovné nad 150 € zdarma!

Možnosť osobného odberu
v našom showroome v BA.
Otvorené v pracovné dni
od 9:00 do 18:00.

Ďalší tovar nájdete v katalógoch.

Ponúkame širokú škálu
služieb z oblasti interiérovej zelene.

Sme odborníci
- prečítajte si aj naše odborné články!