Obrázok

Florasin Herbavit 500ml

5,50 € 4,58 € bez DPH
Cena po registrácii :5,34 € s DPH
skladom 5 ks
Osobne v BratislavednesPrepravnou spoločnosťou:zajtra
Kód166500Záruka24 mesiacov
o produkte
Slovenské hnojivo Florasin Herbavit doplní živiny potrebné k plnohodnotnému rastu, nasádzaniu a dozrievaniu plodov, kvitnutiu a rastliny budú menej náchylné k chorobám.

Florasin Herbavit je ideálne hnojivo v zeleninárstve, vinohradníctve, ovocinárstve a okrasnom záhradníctve. Môže sa miešať s prípravkami na ochranu rastlín, mimo prípravkov obsahujúcich vápnik, horčík a síru. Obsahuje stopové prvky.

Kvapalný hnojivý koncentrát Florasin Herbavit sa môže aplikovať aj formou zálievky, ale odporúča sa aplikovať hlavne formou postreku na list. Jeho prednosťou je možnosť miešania s prípravkami na ochranu rastlín mimo prípravkov obsahujúcich vápnik, horčík a síru.

Jeho široké použitie a obľúbenosť v profesionálnej sfére a medzi tisícmi drobnopestovateľov presviedča, že za dlhoročné obdobie výroby tohto produktu sú dosiahnuté výsledky pri jeho používaní spoľahlivé, stabilné a najmä vždy zabezpečujúce očakávané účinky. Viditeľné rozdiely pred a po použití hnojiva sú dôkazom použitia kvalitných surovín, dôkladnej prípravy a výroby tohto produktu.

Kúpou hnojív z produktovej rady Florasin máte záruku, že neplatíte za vodu, ale za vysokokvalitný hnojivý koncentrát.

Balenie 500ml je určené na 250L postreku. Balenie obsahuje praktickú a pohodlnú odmerku.

-  je úplne rozpustné vo vode
-  obsahuje všetky rastlinné živiny potrebné k plnohodnotnému rastu, nasádzaniu plodov a dozrievaniu
-  zabezpečuje rovnomerné nasadzovanie kvetov a kvitnutie vďaka vyváženému pomeru živín
-  rastliny sú menej náchylné na choroby z dôvodu komplexného zastúpenia všetkých živín
-  má minimálny vplyv na zasoľovanie pôdy alebo použitého substrátu, neobsahuje balastné látky
-  Vás zaskočí prekvapivými výsledkami
 
Zloženie univerzálneho kvapalného dusíkato - fosforečno - draselného  hnojiva, roztokového typu Florasin Herbavit:
10,0 hmot. % dusíka (ako N ), 9,0 hmot % fosforu ( ako P2O5 ) a 10,5 hmot. % draslíka ( ako K2O ) v chlór neobsahujúcej forme. Kvapalné hnojivo obsahuje tiež železo, mangán, zinok, meď a kobalt viazané vo forme stabilných chelátov, ďalej bór a molybdén.
 
1. Kvapalné hnojivo HERBAVIT má univerzálne použitie. Vzhľadom na svoje zloženie a bezchloridový charakter je zvlášť vhodným zdrojom základných rastlinných a stopových rastlinných živín pre všetky druhy zeleniny, okrasných rastlín, ovocných drevín, viniča, drobného ovocia a to predovšetkým formou mimokoreňového – foliárneho prihnojovania rastlín. Je vhodné tiež na prihnojovanie veľkoplošne pestovaných poľnohospodárskych kultúr, kde sa odporúča aplikovať predovšetkým spolu s prípravkami určenými na ochranu rastlín. Amidická  forma dusíka vytvára predpoklady pre rýchly vstup dusíka do foliárne prihnojovaných rastlín, pričom podporuje tiež rýchle pôsobenie ostatných biologicky aktívnych látok.

2. Kvapalné hnojivo  HERBAVIT obvykle obsahuje: 131 g amidického dusíka ( ako N ), 118 g P2O5  P) a 136,5 g K2O v litri,  pričom neobsahuje žiadne balastné prvky (sodík, chloridy).

3. Univerzálne kvapalné hnojivo HERBAVIT obsahuje železo,  mangán, zinok, meď a kobalt viazané vo forme stabilných chelátov DTPA a obsahuje tiež bór a molybdén v dobre rastlinami prijateľnej forme.

4. Základom univerzálneho kvapalného hnojiva HERBAVIT je eutonický vodný roztok pozostávajúci z fosforečnanov draselných, močoviny a vody. Uvedený základný roztok je obohatený o mikroelementy viazané v chelátovej forme a tiež koncentrát rastového stimulátora - heteroauxínu.

5. Pre hnojivo HERBAVIT v nezriedenom stave je charakteristická jeho prakticky neutrálna alebo len slabo alkalická chemická reakcia jeho vodného roztoku (pH: 7,0 – 8,5),  vysoká merná hmotnosť – hustota (1250 – 1350 kg / m3 pri teplote 20 °C ), jeho vysoká pufračná schopnosť a nízka hodnota tzv. soľného indexu.

6. Kvapalné hnojivo HERBAVIT je určené predovšetkým pre drobnopestovateľov-záhradkárov a pestovateľov špeciálnych plodín,  intenzívnu záhradnícku ako i ovocinársku výrobu. Jeho prednosti však  zaiste ocenia tiež farmári-veľkopestovatelia.

7. Hnojivo HERBAVIT je miešateľné s väčšinou kvapalných hnojív a prípravkov určených na ochranu rastlín. Nesmie sa miešať s hnojivami obsahujúcimi horčík (DUMAG, MgN-vit, MgS-vit a pod.). Pri príprave zmesných roztokov sa odporúča vždy najskôr urobiť skúšku miešateľnosti, pričom vzhľadom na minimálny obsah vody v kvapalnom hnojive HERBAVIT pri príprave zmesí je potrebné počítať takmer vždy s významným prídavkom vody. 

8.  Roztokové, univerzálne kvapalné hnojivo HERBAVIT  nie je agresívne voči uhlíkatej oceli (tu pôsobí ako korózny inhibítor).

V záujme zachovania fázovej stability univerzálneho kvapalného hnojiva HERBAVIT je potrebné produkt dlhodobo skladovať pri teplotách vyšších než 10 °C. Prípadné vylúčenie kryštalickej tuhej fázy neznižuje účínnosť prípravku. K rozpusteniu kryštálov dôjde po opätovnom zohriati hnojiva.

Obsah rizikových látok neprekračuje zákonom stanovené limity platné v Slovenskej republike v zmysle vyhlášky.

Vyrobené na Slovensku.

Bezpečnostné upozornenia

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Ďalšie informácie o produkte (externé odkazy):

Diskusné fórum
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisDiskusia
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies