Machové steny

Machové steny a machové obrazy

Machové steny

Machové steny vedia premeniť aj nevýrazný interiér na krásnu zelenú oázu. Vizuály, ktoré sa dajú vytvoriť z machu, sú bezkonkurenčné a spájajú nadčasovosť prírody so špičkovou technológiou a biofilickým dizajnom. Machové steny a obrazy sú horúcou novinkou v interiérovom dizajne. Mach sa stabilizuje tak, že všetka vlhkosť v ňom je nahradená konzervačným prostriedkom – tento prostriedok je šetrný k životnému prostrediu a biologicky odbúrateľný. Keď mach raz absorbuje konzervačný prostriedok, zachová si svoj prirodzený vzhľad a farbu po dlhú dobu – celé roky!

Výhody machových stien

Výhody machových stien

Mach si vďaka procesu stabilizácie dlhodobo zachová svoju prirodzenú farbu, štruktúru a mäkkosť, preto je ideálny pre tvorbu dlhodobých zelených dekorácií s dlhodobou životnosťou. Machové dekorácie sú absolútne bezúdržbové a nenáročné na umiestnenie, tieto zelené steny či obrazy môžete umiestniť naozaj kamkoľvek a oživiť si tak priestor, kde by sa interiérovej zeleni nedarilo napr. kôli teplotným či svetelným podmienkam. Navyše sa o machovú stenu nemusíte nijako špeciálne starať – netreba ju rosiť zalievať či strihať. Machové steny sú prírodným indikátorom vlhkosti vzduchu – pokiaľ vlhkosť vzduchu veľmi klesne, mach reaguje stvrdnutím. Prinízky stav vlhkosti vzduchu nie je vhodný ani pre človeka. Okrem trendovej dekorácie si tak zabezpečíte aj indikátor vlhkosti. Machová stena skvelo absorbuje hluk, najmä pokiaľ ide o väčšie machové plochy. Mach je efektívny tlmič hluku – absorbuje až dvojnásobok hluku oproti bežným materiálom.

Kopčekový lesný mach BOLMOSS

BOLMOSS
Lesný kopčekový mach

Rovný lesný mach PLATMOSS

PLATMOSS
Lesný rovný mach

Rôznofarebný islandský mach

Islandský mach

Lesný mach sa podobá machu, ktorý poznáme z našich lesov. Rozlišujeme pri ňom dva typy: kopčekový a plochý.

Plochý mach slúži predovšetkým na vyplnenie machovej steny, zatiaľ čo z kopčekového machu sa dajú na stene "vykresľovať" rôzne obrazce, tvary, nápisy, znak či logo vašej spoločnosti.

* Cena machovej steny z lesného machu závisí od pomeru použitia platmossu a bolmossu (možno použiť napr. 30% bolmoss + 70% platmoss alebo 100% bolmoss a pod.).

Islandský mach trochu pripomína lišajník, základná farba je zelená, islandský mach je však dostupný vo viacerých farbách. Islandský mach je prírodný indikátor vlhkosti vzduchu. Pokiaľ vzdušná vlhkosť klesne pod 40%, mach stráca elasticitu (vysychá). Po zvýšení vzdušnej vlhkosti je opäť elastický.

* Cena machovej steny je pri použití akejkoľvek farby rovnaká.

Stabilizovaný mach

Mach v machových stenách nie je umelý, ide o skutočný mach, ktorý je „stabilizovaný“. Lesný mach pochádza z oblasti Južnej Európy, kde sa pestuje špeciálne pre výrobu machových stien a obrazov.

Ako prebieha proces stabilizácie machu? Čerstvo zostrihnutý mach sa vloží do zásobníkov so stabilizačným roztokom. Behom 3-7 dní sa rastlinná miazga úplne odparí a je nahradená stabilizačným roztokom. Stabilizačný roztok je špeciálny druh konzervačného prostriedku, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a biologicky odbúrateľný. Keď mach raz absorbuje stabilizačný roztok, zachová si svoj prirodzený vzhľad, štruktúru a farbu po dlhú dobu – na stabilizovaný lesný mach poskytuje výrobca záruku až 5 rokov! Vráťme sa však k procesu stabilizácie – mach napustený stabilizačným roztokom sa následne umyje a prebieha niekoľko dňové opakované sušenie. Nakoniec je mach náležite skontrolovaný, čím sa zabezpečí jeho vysoká kvalita.

Machová stena s logom
Machové obrazy

Starostlivosť o machovú stenu je jednoduchá

Aby si machová stena zachovala svoj čerstvý vzhľad po celé roky, dodržujte nasledujúce pravidlá:

  1. Machové steny sú vhodné iba do interiéru.
  2. Stabilizovaný mach nie je vhodný do priestorov so stálou vlhkosťou nad 70%.
  3. Stabilizovaný mach nesmie prísť do styku s vodou – machové steny nezalievame ani nerosíme!
  4. hová stena by nemala byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu, taktiež by nemala byť umiestnená v tesnej blízkosti žiaroviek či iných zdrojov svetla a tepla – môže prísť k vyblednutiu farby.

Čo sa týka starostlivosti – machové steny sú bez údržbové, nemusíte ich teda zalievať, rosiť ani zastrihávať. Ak machovú stenu potrebujete zbaviť prachu či iných nečistôt, použite navlhčenú utierku (nie mokrú!) alebo fén nastavený na najnižšiu teplotu.

Stabilizovaný mach a hotové obrazy aj u nás na eshope

Farebný islanský mach

Na našom eshope nádete aj DIY (urob si sám) machové steny a obrazy pre kreatívcov ktorý by si chceli svoj obraz vytvoriť sami. Taktiež si môžete vybrať hneď z niekoľkých hotových machových obrazov, dostupné sú rôzne rozmery a rámy – drevené, kovové či zo zaujímavého kompozitného materiálu pripomínajúceho umelý kameň.

Kúpiť stabilizovaný mach Kúpiť hotový machový obraz
Stabilizovaný lesný mach

Machovú stenu Vám navrhneme na mieru

Chcete svoj interiér vyšperkovať niečím jedinečným, aj vy máte záujem o machovú stenu? Radi vám pripravíme riešenie na mieru a vypracujeme pre vás nezáväznú cenovú ponuku. Vieme sa vyhrať s rozmerom steny aj s dizajnom usporiadania machu – machom dokážeme "namaľovať" čokoľvek: krajinky či rôzne symboly, písmená či logá spoločností. V prípade Vášho záujmu môžeme pridať aj stabilizované rastliny – rôzne paprade, trávy, listy. Fantázii sa medze nekladú!

Pre vytvorenie cenovej kalkulácie od vás budeme pár informácií. Uveďte rozmer machovej steny a jej preferovaný dizajn (lesný alebo islandský mach, pokojne môžete zaslať ilustračný obrázok...) a adresu realizácie a my sa vašej žiadosti budeme ihneď venovať. Napísať nám môžete na sales@hydroflora.sk alebo použite formulár nižšie.

Stabilizovaný mach
Diskusia ku kategórii
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Nadpis:Text príspevku:Opýtať sa
Vaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku:Pridať reakciu
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies