Obrázok

NeemAZAL T/S 100ml

27,50 € 22,92 € bez DPH
Cena po registrácii :26,68 € s DPH
skladom 7 ks
Osobne v BratislavednesPrepravnou spoločnosťou:zajtra
Kód259100Záruka24 mesiacov
o produkte
Bilogický prípravok NeemAZAL proti voškám a iným škodcom na zelenine, ovoocí a okraných rastlinách.

Insekticíd , akaricíd – prípravok proti voškám, mínerkam, piliarkam, strapkám, moliciam, roztočcom, nosánikom, podkopáčikom a mnohým iným škodcom vo forme rastlinného extraktu zo semien tropického stromu Antelaea azadirachta (známy aj ako neem, nimba) určený na ošetrenie ovocných stromov, zeleniny, viniča a poľných plodín, rastlinný olej na báze obnoviteľných zdrojov.

Účinná látka: Azadirachtin 10g/l (1 hmot. %)

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Účinná látka pôsobí v rastline lokálne systematicky a do tela škodcov sa dostáva pri saní a požere. NeemAzal-T/S nemá okamžitý toxický efekt, nástup účinkuje postupný: v priebehu niekoľkých hodín deaktivuje škodcu ako vošky, molice, strapky, vrtivky, piadivky jesenné, priadkovce, ploskáčiky, pásavku zemiakovú a ďalšie druhy hmyzích škodcov, ktoré škodia saním a požerom. Škodce prestanú prijímať potravu a tým aj poškodzovať rastlinu. Azadirachtín inhibuje ich vývoj a zvliekanie, takže po niekoľkých dňoch uhynú. Pri imágach (chrobákov) dochádza výrazne k reprodukcii plodnosti. Kolónie vošiek ešte nejakú dobu na rastline ostávajú, ďalšie vošky sa však už nevyvíjajú.

POKYNY PRE APLIKÁCIU

Dbajte na dôkladné a rovnomerné rozptýlenie postrekovej kvapaliny na rastlinách. Pokiaľ nastane do 8 hodín po aplikácii dážď, je nutné ošetrenie opakovať. NeemAzal-T/S sa obvykle aplikuje pri napadnutí, resp. pri objavení prvých príznakov škodlivých organizmov. NeemAzal-T/S účinkuje najlepšie na ranné štádiá škodlivého hmyzu, preto je dôležité previezť ošetrenie bezprostredne po vyliahnutí lariev.

Zemiaky: 25ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7 dní, maximálne 2-krát za vegetáciu

Bylinky: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3-krát za vegetáciu

Špenát: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3-krát za vegetáciu

Kapustová zelenina: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3-krát za vegetáciu

Tekvicovitá zelenina, uhorky: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3-krát za vegetáciu

Rajčiak a baklažán: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3-krát za vegetáciu

Jadroviny (okrem hrušiek): 15ml / 100 m2 do 10l vody, postrekujte s odstupom 10-14 dní, maximálne 4-krát za vegetáciu, prípravok aplikujte maximálne do rastovej fázy konca kvitnutia (do BBCH 69)

Menej významné použitie:

Jadroviny (okrem hrušiek): 15ml v 3-5 l vody / m výšky koruny, maximálny počet aplikácií: 4-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 10 dní, prípravok aplikujte od rastového štádia vývoja plodu (BBCH 70) najneskôr do rastového štádia začiatok zretia (BBCH 80) a v skorých vývojových štádiách lariev (L1 – L2).

Okrasné rastliny: 30 ml v 8 l vody/ 100 m2, maximálny počet aplikácií: 3-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 7 dní, pípravok aplikujte na začiatku výskytu alebo pri prvých príznakoch napadnutia.

Okrasné dreviny: 15 ml v 3-5 l vody / m výšky koruny, maximálny počet aplikácií: 3-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 7 dní, prípravok aplikujte na začiatku výskytu alebo pri prvých príznakoch napadnutia.

Kôstkoviny: 15 ml v 3-5 l vody / m výšky koruny, maximálny počet aplikácií: 3-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 7 dní, prípravok aplikujte od rastového štádia puku (BBCH 57) až do plného kvitnutia (BBCH 65) a v skorých vývojových štádiách lariev (L1 – L2).

Vinič: 30 ml v 8 l vody/ 100 m2, maximálny počet aplikácií: 2-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 7 dní, prípravok aplikujte na začiatku výskytu alebo pri prvých príznakoch napadnutia.

Čučoriedka, brusnica, ríbezľa a baza čierna: 30 ml v 10 l vody / 100 m2, maximálny počet aplikácií: 2-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 7 dní, prípravok aplikujte od rastového štádia puku a v skorých vývojových štádiách lariev (L1 – L2).

Jahoda: 30 ml v 10-20 l vody / 100 m2, maximálny počet aplikácií: 3-krát za vegetačné obdobie, interval medzi aplikáciami: 7 dní, prípravok aplikujte do rastového štádia, kedy rastie prvý kvetný pupeň ale je ešte stále uzavretý (od BBCH 57).

Dbajte na dôkladné a rovnomerné rozptýlenie postrekovej kvapaliny na rastlinách. Pokiaľ nastane do 8 hodín po aplikácii dážď, je nutné ošetrenie opakovať. Prípravok NEEMAZAL-T/S aplikujte pri napadnutí a to ráno alebo večer v určenej dávke. Neošetrujte porasty pri silnom slnečnom žiarení. V období kvitnutia ošetrujte mimo letového času včiel!

OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIE

O rezistencii nie sú známe žiadne informácie.

VPLYV NA ÚRODU

NeemAzal-T/S je ako prípravok na báze oleja je rastlinami všeobecne dobre znášaný. Vzhľadom na meniace sa podmienky v priebehu roku a rozdielmi medzi rastlinnými druhmi a odrodami sa nedá vylúčiť, že v ojedinelom prípade dôjde i poškodeniu necitlivých rastlín. 

NEAPLIKUJTE NA HRUŠKY! Pri odrodách hrušiek Conference, Alexander Lukas, Bristol Cross, Clara Frijs, Comice, Guyot, HW606, Ingeborg, Illinois 13b 83 Maxi, Lectier, Trevoux, Winterdechant a Frijs sa pri predávkovaní môžu objaviť fytotoxické účinky na listoch.

Na mladých rastlinách zeleniny sa môžu objaviť mierne fytotoxické účinky na listoch (zvlnenie, stočenie).

Všeobecné informácie ohľadom citlivosti rastlín

Údaje o prípadných škodlivých účinkoch prípravku NeemAzal-T/S na rastliny odpovedajú skúsenostiam z bežných podmienok praxe a sú nezáväzné. Nepreberáme zodpovednosť za riziko po aplikácii.

Odporúčame vykonať pred ošetrením porastov skúšku citlivosti v danom štádiu rastu ( obzvlášť mladých porastov!) Aktuálny zoznam citlivosti rastlín nájdete na www.trifolio-m.de.

VPLYV NA NÁSLEDNÉ, NÁHRADNÉ A SUSEDIACE PLODINY

Prípravok aplikujte vo vzdialenosti minimálne 20 m od susedných plôch (mimo plôch, ulíc, ciest a miest využívaných pri pestovaní plodín) musí byť pri aplikácii prípravku použité nízkoúletové zariadenie. Pokiaľ použitie nízkoúletové zariadenia musí sa dodržať vzdialenosť min. 5 m od susedných plôch (mimo plôch, ulíc, ciest a miest využívaných pri pestovaní plodín). Dodržanie vzdialenosti min. 5 m nie je nutné, pokiaľ sú susedné plochy (napr. medze, živé ploty) preukázateľne súčasťou plôch využívaných na pestovanie plodín. (Platí iba pri vonkajšom použití do jadrovín.)

VPLYV NA UŽITOČNÉ A INÉ NECIELOVÉ ORGANIZMY

Prípravok je škodlivý pre živočíchy slúžiace ako potrava rybám.

ÚČINKY NA VČELY

Klasifikácia prípravku až do použitia najvyššie povolenej dávky alebo koncentrácie (pokiaľ nie je dávka udaná) odpovedá označenie „nie je nebezpečný pre včely“ .

INFORMÁCIE O MOŽNEJ FYTOTOXICITE, ODRODOVEJ CITLIVOSTI A VŠETKÝCH ĎALŠÍCH PRIAMYCH A NEPRIAMYCH NEPRIAZNIVÝCH ÚČINKOCH NA RASTLINY ALEBO RASTLINNÉ PRODUKTY

NeemAzal-T/S bol testovaný na mnohých vonkajších a skleníkových kulturách. Má všeobecne dobrú kompatibilitu s rastlinami počas vegetačnej sezóny. Kompatibilita NeemAzal T/S závisí od odrody a druhu rastlín. Okrasné rastliny na NeemAzal T/S reagujú dobrým olistením, kompatibilitou kvetou alebo listov. Niektoré druhy okrasných rastlín môžu byť poškodené ošetrením pri kvitnutí alebo pozorované boli iba ojedinelé poškodenia listov. V sadoch bola pozorovaná vážna toxicita v prípade niektorých odrôd hrušiek. V prípade veľmi citlivých rastlín, ktoré zvyčajne reagujú necitlivo, sa môže prejaviť celková nekompatibilita s prípravkom. Zistené to bolo u jabĺk odrody Gala. V závislosti od sezónnych podmienok, druhoch a odrodách rastlín, nemôžeme urobiť všeobecné vyhlásenie zlučiteľnosti s prípravkom NeemAzal T/S. Pred použitím je nutné vykonať skúšku kompatibility danej rastliny s prípravkom NeemAzal T/S.

Bezpečnostné upozornenia

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Ďalšie informácie o produkte (externé odkazy):

Diskusné fórum
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisDiskusia
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies