Obrázok

Rootmost 100ml

8,50 € 7,08 € bez DPH
Cena po registrácii :8,25 € s DPH
skladom 9 ks
Osobne v BratislavezajtraPrepravnou spoločnosťou:štvrtok 27. júna
Kód307100Záruka24 mesiacov
o produkte
Rootmost je prírodný koreňový stimulátor na báze morských rias bohatý na bioaktívne látky, ktoré výrazne stimulujú tvorbu koreňového systému a jemného koreňového vlásnenia.

ZLOŽENIE

 • Obsah celkového dusíka ako N v % min. 0,04
 • Obsah celkového fosforu ako P2O5 v % min. 1,2
 • Obsah celkového draslíka ako K2O v % min. 3,0
 • Extrakt z morských rias v % min. 10,0
 • Kyselina algínová v % min. 4,0
 • Organická zložka v % min. 2,0

Vzhľadom hnedastá kvapalina

Hodnota pH min. 7,5-8,5

Špecifická hmotnosť 1,05 g/ml

Ďalej obsahuje auxíny, cytokiníny, stopové prvky a bioaktívne látky. Obsah rizikových látok neprekračuje limity platné v SR.

VÝHODY:

 • silná stimulácia koreňového rastu a jemného koreňového vlásnenia
 • zväčšuje jemné koreňové vlásnenie o 50-100%
 • zvyšuje príjem dôležitých živín a vody
 • zvyšuje odolnosť rastlín voči stresovým faktorom
 • podporuje skoršie klíčenie semien
 • po presadení zvyšuje percento zdravých sadeníc nad 95%
 • vynikajúci zakoreňovač
 • prírodný prípravok je šetrný k životnému prostrediu

DOPORUČENÁ APLIKÁCIA

1. Postrek na list: odporúčame dávku 5-10 ml prípravku zmiešať v 10 l vody (2-3 aplikácie v intervale 10-15 dní)

2. Zálievka: odporúčame dávku 20-40 ml prípravku zmiešať v 10 l vody (2-3 aplikácie v intervale 10-15 dní)

3. Namáčanie sadeníc a výhonkov:

Postup:
a) pripravte si roztok v pomere 1:200 (5 ml prípravku na 1 l vody)
b) korene alebo výhonky namočte do pripraveného roztoku a následne vytiahnite.

4. Morenie osiva: odporúčame dávku 1-2 ml/kg osiva

SKLADOVANIE: prípravok skladujte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia a pokiaľ možno na suchom a chladnom mieste nad 5°C. Prípravok skladujte uzatvorený a mimo dosahu detí a zvierat.

MIEŠATEĽNOSŤ: prípravok je miešateľný s väčšinou hnojív a prípravkov na ochranu rastlín. V prípade, že nie ste si istý vzájomným pôsobením, vykonajte test miešateľnosti.

Biostimulácia – prírodné stimulátory rastu

Morské riasy sú bohaté na prírodné rastové hormóny ako auxíny, cytokiníny, giberelíny a betainy. Vyvážený pomer týchto prírodných hormónov v morských riasach výrazne napomáha zdravému a silnému rastu rastlín. Prírodné stimulátory v porovnaní so syntetickými sú lepšie prijateľné rastlinami vďaka ich prírodnej forme a teda majú pozitívny dopad na rastlinu, životné prostredie a zdravie človeka.

Podpora koreňového rastu – kľúč k zvyšovaniu úrody

Prírodné rastové stimulátory obsiahnuté v morských riasach výrazne podporujú tvorbu koreňového systému a jemného koreňového vlásnenia, čím výrazne zvýšujú príjem živín a vody pre rastlinu. Dobrý koreňový systém tvorí základ zdravého a silného rastu a je kľučovým faktorom pre zvyšovanie úrody a jej kvality. LEILI extrakty z morských rias výrazne zväčšujú dĺžku a hrúbku koreňového systému rastlín.

Silná protistresová ochrana – dobrá úroda za každého počasia

V poslednom čase extrémne klimatické podmienky mali výrazný dopad na zníženie poľnohospodárskej rastlinnej produkcie. Externé faktory ako počasie bohužiaľ nevieme ovplyvniť, avšak čo vieme, je zminimalizovať ich negatívny dopad na rastliny. Kľúčová je preto aplikácia extraktov z morských rias, vďaka ktorým vieme výrazne zvýšiť odolnosť rastlín voči stresom ako je sucho, chlad, mráz, zamokrenie, zasolenie a iné.

Ochrana rastlín voči suchu

Morské riasy sa vyznačujú veľmi silnou ochranou rastlín voči suchu, vďaka ich bohatému obsahu prírodných rastlinných hormónov a ďalších bioaktívnych látok. Vďaka biostimulácii morskými riasami majú rastliny veľký a zdravý koreň, čím sa výrazne zvyšuje ich odolnosť voči stresovým faktorom.

Morská riasa Sargassum obsiahnutá v LEILI extraktoch je bohatá na cytokiníny, ktoré uzatvárajú prieduchy a zabraňujú odparovaniu vody z koreňového systému. Navyše, jedna molekula extraktu z morských rias (Alga 600) vie naviazať až 1000 molekúl vody, čím sa výrazne zvyšuje odolnosť rastlín voči suchu.

Ochrana rastlín voči chladu a mrazu

Prírodné hnojivá z morských rias sú veľmi efektívne v zvyšovaní hladiny cukrov, ktoré sú veľmi dôležité pre vyššiu odolnosť rastlín voči mrazu. Navyše, morské riasy obsahujú kyselinu abcisovú a polyamíny, ktoré vykazujú schopnosť chrániť rastlinu pred poškodením mrazom. Vďaka prírodnému komplexu prírodných živín a bioaktívnych látok vedia rastliny zvýšiť svoju odolnosť voči mrazu až o 5 stupňov Celzia.

Prírodné živiny a minerály – pre vyvážený a zdravý rast

Oceány a moria sú nesmierne bohaté na živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky. Morské riasy počas svojo rastu v oceáne čerpajú tieto živiny, kedže majú schopnosť absorbovať účinky morského ekosystému až 50 000 násobne. Vďaka tejto unikátnej schopnosti sú morské riasy veľmi bohaté na prírodné živiny (draslík, železo, vápnik atď), minerály a vitamíny, čím sa stávajú ideálnou voľbou pre listovú výživu rastlín na doplnenie potrebných živín počas vegetácie, ktoré vďaka prírodnej forme sú rastlinou ľahko prijateľné.

Zvýšená imunita – vyššia odolnosť voči chorobám

Vďaka prírodným vitamínom, živinám a bioaktívnym látkam ako sú polysacharidy,algináty, aminokyseliny a polyfenoly môžu mať rastliny silnejší imunitný systém, čím sa ich náchylnosť na choroby znižuje. Stimulácia koreňového rastu pomáha rastlinám odolávať nielen enviromentálnym stresom, ale taktiež aj rôznym vírusom a hubovým chorobám. Keď sú rastliny zdravšie a vitálnejšie, množstvo aplikovaných pesticídov sa znižuje, najmä pri dlhodobej aplikácii výživy z morských rias a taktiež prírodných výťažkov s účinnou látkou chitosan oligosacharid (SoftGuard). Je dôležité vyzdvihnúť, že prevencia je účinnejšia ako liečba.

Bezpečnostné upozornenia

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Ďalšie informácie o produkte (externé odkazy):

Diskusné fórum
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisDiskusia
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies