Ako sa postarať o živý vianočný stromček

Starostlivosť o živý vianočný stromček

  1. Vianočný stromček neprevážajte na dlhšie trasy nechránený na streche auta.
  2. Vianočný stromček preneste do interiéru až bezprostredne pred jeho osadením a ozdobením. Dovtedy stromček skladujte vonku na chladnom, pred slnkom a vetrom chránenom mieste.
  3. Vianočný stromček umiestnite do interiéru deň pred zdobením, aby získal svoj prirodzený tvar.
  4. Ak je zima naozaj tuhá a teploty vonku sú veľmi nízke, je ideálne vianočný stromček na rapídnu zmenu teploty pri prenose zvonku dnu pripraviť. Stromček môžete najskôr na pár hodín nechať "zaklimatizovať sa" - napríklad na chladnejšej chodbe a až potom ho preniesť do vykúrenej miestnosti, kde bude osádzaný a ozdobovaný.
  5. Baliacu sieťku odstráňte až po upevnení stromčeka do stojana v interiéri a to tak, že čiastočne nastrihnete sieťku odspodu a následne ju potiahnete smerom nahor.
  6. Používajte stojany so zásobníkom vody, aby stromček vydržal dlhšie svieži. Pokiaľ je to možné, pred osádzaním stromčeka odpíľte 2-3 cm zo spodného konca kmeňa, aby sa obnovil rez a stromček dokázal lepšie prijímať vodu.
  7. Vianočný stromček v interiéry neumiestňujte blízko vykurovacích telies, klimatizácie ani do prievanu.
  8. Vodu v stojane so zásobníkom pravidelne dopĺňajte.

Najkrajšie živé vianočné stromčeky

Stojany na vianočné stromčeky so zásobníkom vody

Ak chcete, aby Váš vianočný stromček vydržal dlhšie svieži, používajte stojany so zásobníkom vody. Stojany Cinco sú najpredávanejšími stojanmi na vianočné stromčeky na svete aj vďaka jedinečnému fixačnému systému - na dne stojana sú tri hroty, ktoré vianočný stromček bezpečne ukotvia a skrutky po obvode stojana poskytnú kmeňu dodatočnú fixáciu. Kmeň stromčeka netreba takmer vôbec upravovať, zosekávať, vďaka jedinečnému samofixačnému systému netreba odstraňovať takmer žiadne spodné vetvičky - stromček si tak zachová pekný tvar.

Stojany na vianočný stromček so zásobníkom vody kúpite tu >>>

Revolučné 1-2GLOW svetielka na vianočný stromček

V našej ponuke nájdete aj revolučné svetielka na vianočný stromček 1-2GLOW, vďaka ktorým odpadne každoročné úmorné rozmotávanie vianočných svetielok na stromček - vďaka svetielkam 1-2GLOW vianočný stromček rozžiarite raz-dva, do piatich minút! Svetielka 1-2GLOW majú stredový kábel, ktorý sa uchytí o špic vianočného stromčeka. Z tohto stredového kábla vychádzajú jednotlivé svetelné reťaze, ktoré už hravo obmotáte okolo stromčeka! Kúpite iba u nás!

Svetielka 1-2GLOW a iné vianočné svetlá, svietidlá a svetlá kúpite tu >>>

Najkrajšie ozdoby na vianočný stromček

U nás nájdete širokú ponuku trendových vianočných ozdôb a dekorácií. Sklenené vianočné gule, sklenené ozdoby všakovakých tvarov, vianočné keramické i sklenené figúrky a sošky. Ponúkame kvalitné ozdoby v rôznych farbách a z rôznych materiálov... Stačí si vybrať!

Vianočné ozdoby kúpite tu >>>

Najkrajšie živé vianočné stromčeky

Obrázok
Vytvorené8. 11. 2019
Diskusné fórum
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies