Návod na sadenie rastlín do svietiacich kvetináčov khilia lights

Prečo svietiace kvetináče a svietidlá khilia lights

Tak, ako všetky výrobky značky khilia, aj svietiace kvetináče a svietidlá khilia lights sú 100% recyklovateľné (platí pre telo kvetináča a tienidlá, nie pre svetelné súpravy); veľmi ľahké, čo uľahčí manipuláciu s kvetináčmi a svietidlami; odolné voči nárazom; UV-rezistentné, farbu si uchovajú aj pri dlhodobom vystavení slnku; odolné voči extrémnym teplotám (kvetináče sú mrazuvzdorné, vhodné do teploty od -65°C až do +85°C); vyrobené z polyetylénu (PE, 04 LLDPE); vhodné do interiéru aj exteriéru.

Kvetináče z talianskej kolekcia khilia

Svietiace kvetináče a svietidlá khilia lightsmoderným a trendovým kúskom, ktorý zaručene upúta pohľady. Cez deň si plnia svoju funkciu - či už ako kvetináč alebo ako štýlový kus nábytku, v noci krásne dotvoria večernú atmosféru vo vašom byte či na záhrade príjemným svetlom.

Svietiace kvetináče khilia lights možno použiť ako okrasné obalové kvetináče, nie sú vhodné na priamu výsadbu rastlín do kvetináča, taktiež do nich nie je možné zakúpiť samozavlažovací systém.


Svietiace kvetináče khilia lights ako okrasné obalové kvetináče

Svietiace kvetináče khilia lights možno použiť iba ako okrasné obalové kvetináče. Nemusíte si teda špiniť ruky pri presádzaní, do kvetináča khilia lights stačí vložiť rastlinu v základnej kultivačnej nádobe, v ktorej ste ju zakúpili.

Pokiaľ kvetináč používate vnútri, nepotrebujete odtokový otvor. Pri použití vonku na nekrytom mieste vyvŕtajte na predznačenom mieste odtokový otvor, ktorý zabezpečí odvod prebytočnej dažďovej vody. Odtok vyvŕtajte na dne výsadbového priestoru, na samom dne kvetináča odstráňte odtokovú zátku. Svetelná súprava na dne kvetináča je chránená vodeodolným ochranným krytom, voda svietidlo teda nepoškodí. Svietiaci kvetináč khilia lights bude v tomto prípade slúžiť obdobne ako podmiska, na dne výsadbového priestoru vznikne zásoba vody.

INTERIÉR

EXTERIÉR

Kvetináče khilia ako obalové kvetináče (interiér) Kvetináče khilia ako obalové kvetináče (exteriér)

Svetelná súprava pre exteriér

Svetelné súpravy pre exteriér sú vyrobené z polykarbonátu (základňa svetelnej súpravy i ochranný krytl žiarovky), čierny prívodný kábel meria 290 cm. Žiarovka je chránená ochranným krytom, ktorý je utesnený proti prieniku vody a vlhkosti, kabeláž má ochranu proti ošpliechaniu (s dvojitou izoláciou a/alebo vystužením v každej časti), produkt je teda možné použiť aj vonku v exteriéry. Svetelná súprava je kompatibilná so žiarovkami energetickej triedy E až A++, súčasťou svetelnej súpravy je žiarovka energetickej triedy A. Pre žiarovku 20 - 60 W.


Bezpečnostné upozornenia

1. Pred výmenou žiarovky skontrolujte, či bol produkt odpojený z elektrickej zásuvky.

2. Produkt zapájajte iba do takej elektrickej zásuvky, ktorá je umiestnená na chránenom mieste a je zabezpečená proti dažďu a postriekaniu vodou.

3. Ak je prívodný kábel produktu poškodený, neopravujte ho sami, kábel musí vymeniť kvalifikovaný odborník, aby sa predišlo možným nebezpečenstvám.

4. V prípade modelov, ktoré nie sú vybavené vypínačom na zapnutie a vypnutie produktu, pripojte produkt k zásuvke ovládanej spínačom.

5. Používanie a inštaláciu svietiacich kvetináčov a svietidiel na nestabilných povrchoch a podlahách (napr. piesok, pôda, tráva, kamene, štrk, atď.) neodporúčame. Produkty nesmú byť inštalované v blízkosti bazénov, jazierok alebo iných miest, kde môže ľahko prísť k prevrhnutiu produktu do vody.

6. Nakoľko sú produkty veľmi ľahké, najmä pri použití v exteriéry ich odporúčame pripevniť k zemi pomocou ukotvovacích systémov khilia, ak sú tieto k dispozícii.

7. Svietiace kvetináče khilia lights pre použitie v exteriéry majú vo výsadbovej časti vyvedené drenážne otvory na odtok prebytočnej dažďovej vody, na samom dne kvetináča je odtoková zátka. Niektoré kvetináč sú vybavené drenážnou trubicou, ktorá zabezpečí priamy odtok prebytočnej vody z výsadbového priestoru k samému dnu kvetináča cez trubicu, nie voľne vo vnútri kvetináča. Pokiaľ na výsadbovom dne nie sú vyvedené drenážne otvory, vyvŕtajte ich na predznačených miestach.

8. Spoločnosť Euro3Plast S.p.A. ani predajca nemôže prevziať zodpovednosť za akúkoľvek škodu, spôsobenú veciam alebo osobám nesprávnym použitím produktov.


Údržba svietiacich kvetináčov a svietidiel khilia lights

Kvetináče khilia lights a tienidlá na svietidlách khilia lights v prípade potreby môžete očistiť jemnou vlhkou handričkou a neutrálnym čistiacim prostriedkom. Nepoužívajte brúsne tkaniny a čistiace prostriedky obsahujúce rozpúšťadlá alebo etylalkohol. Pokiaľ prišlo k veľkému zašpineniu kvetináča alebo svietidla, odporúčame použiť špeciálny čistiaci prostriedok značky euro3plast.

Upozornenie! Kvetináče ani svietidlá neumiestňujte na nerovný alebo šikmý povrch - zabránite tým prevrhnutiu výrobku. Kvetináče neumiestňujte do blízkosti zdrojov tepla. Permanentné vystavenie slnku môže zapríčiniť zmenu farby kvetináča, svietidla.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies