Návod na pestovanie v nádobách Lechuza Cascada

Zápasíte s nedostatkom miesta na terase či balkóne? Jeden kvetináč vám nestačí, no na umiestnenie viacerých kvetináčov vedľa seba nemáte dostatok priestoru? Chcete docieliť pestrú a viacúrovňovú výsadbu? Siahnite po všestranných kvetináčoch Lechuza Cascada a Lechuza Cascadino s postrannými otvormi a možnosťou zostavovania poschodových kvetináčov! Kvetináče Lechuza Cascada spojené do veže sú ideálne na pestovanie letničiek, trvaliek, byliniek, drobnej zeleniny a jahôd.Poschodové kvetináče do exteriéru

Kvetináče Lechuza Cascada a Cascadino sú vhodné prevažne do exteriéru - či už na balkón, lodžiu, terasu alebo do záhrady. Pred použitím na nekrytom mieste v exteriéri, kde hrozí preliatie kvetináča pri prudkom daždi, treba zo spodnej časti kvetináča odstrániť červenú poistnú zátku. Jej odstránením vznikne odtok prebytočnej vody. Pri zostavení viacposchodovej veže treba tesniacu skrutku odstrániť z každého kvetináča, voda z vrchných kvetináčov odtečie prepojovacími nadstavcami.

Samozavlažovacie kvetináče s bočnými otvormi


Pestovanie v poschodových kvetináčoch

Vďaka bočným otvorom a možnosti nadpojenia do veže sa do kvetináčov Lechuza Cascada a Lechuza Cascadino zmestí od 6 až do 29 rastlín! Menší kvetináč Lechuza Cascadino okrem 5 bočných otvorov pre rastlinky s priemerom  9-13 cm (priemer základného kvetináča, v ktorom zakúpite rastlinku) hore ponúka aj priestor na jednu väčšiu rastlinu s priemerom 13 cm. Väčšia Lechuza Cascada má až 8 bočných otvorov pre rastlinky veľkosti 9-13 cm a hore sa zmestia 3 väčšie rastlinky veľkosti 13 cm alebo 5 menších rastlín veľkosti 9 cm.

Samozavlažovacie kvetináče Lechuza Cascada

Výsadba do kvetináčov Lechuza Cascada a Cascadino je veľmi jednoduchá! Kvetináč a hladinomer zložte podľa priloženého návodu, šachtu s hladinomerom umiestnite medzi ľubovoľné dva bočné otvory, odporúčame umiestniť ju dozadu (t.j. dozadu oproti nápisu Lechuza na kvetináči). Na deliace dno nasypte drenážnu vrstvu Lechuza PON, ktorá zabezpečí optimálny prísun vody ku korienkom rastlín. Ak sa chystáte zostaviť poschodový kvetináč, poskladajte najprv každý kvetináč a kvetináče prepojte prepojovacími nadstavcami podľa návodu. Až po zostavení celej veže začnite s výsadbou rastliniek.

Pred zasadením namočte rastliny do chvíľu vody aj s pôvodnými kvetináčmi, v ktorých ste ich zakúpili. Po nasiaknutí substrátu vyberte rastlinky z kvetináčov a najprv zasaďte  rastlinky po obvode. Zvrchu medzery medzi koreňovými balmi zasypte vhodným zeminovým substrátom a následne zasaďte rastliny aj do vrchnej časti kvetináča. Koreňové baly vrchných rastlín umiestnite na striedačku s koreňovým balom rastlín po obvode. Zľahka utlačte zeminu okolo rastlín a dosypte zeminu po okraj. Objem kvetináča Lechuza Cascada je 8 litrov, mali by ste teda potrebovať cca 5 litrov dodatočného substrátu. Pre kvetináč Lechuza Cascadino to budú cca 2 litre dodatočného substrátu, závisí však aj o veľkosti zvolených vysádzaných rastlín.

Výsadba rastlín do kvetináčov Lechuza Cascada


Polievanie rastlín v samozavlažovacích kvetináčoch Lechuza Cascada a Cascadino

Prvých pár týždňov po zasadení polievajte rastliny zvrchu na substrát do doby, kým sa korene rastlín nezakorenia a neprerastú hlbšie k zásobníku vody. Trvá to okolo 3 týždňov v závislosti od druhu pestovaných rastlín. V prípade, že kvetináče Cascada a Cascadino používate ako vežovú zostavu, zalievajte každý kvetináč osobitne . Rastliny odporúčame zalievať v skorých ranných alebo večerných hodinách.

Polievanie neprekorenených rastlín

Po zakorenení rastlín možno prejsť na polievanie cez plniacu šachtu. Či rastliny prijímajú vodu zo zásobníka, môžeme otestovať tak, že zásobník vody (a) naplníme cez zalievaciu šachtu, až kým červený ukazovateľ hladinomeru nedosiahne značku MAX (c). Ak ukazovateľ spadne na MIN po 1-3 dňoch tak viete, že koreňový systém je už prerastený a korene si berú vodu zospodu. Opäť platí, že pokiaľ kvetináče používame v zostave, napĺňame zvlášť každý zásobník vody. V prípade veľmi horúcich dní odporúčame zalievajte rastliny aj na povrch substrátu, nielen cez šachtu.

Polievanie prekorenených rastlín

Po poklese ukazovateľa na MIN nepolievajte rastliny ihneď! Pre výsadbu nastáva tzv. fáza sucha. V tejto fáze ponechajte rastliny od 1 do 3 dní v závislosti od požiadaviek rastlín. Po skončení suchej fázy treba rastliny opäť zaliať cez šachtu na hodnotu MAX. Počas leta, v prípade horúcich dní odporúčame suchú fázu úplne vynechať. Sledujte, prosím, správanie Vašich rastlín a zálievku prispôsobte typu rastlín, aktuálnej sezóny a počasia.

Fáza sucha

Do zálievky podľa potreby pridávame hnojivo určené na jednotlivé typy pestovaných rastlín podľa návodu uvedenom na hnojive. Vyskúšajte napr. naše bio hnojivá od slovenského výrobcu, ktoré sú vhodné na balkónové rastliny, jahody či zeleninu.

Prihnojovanie


Nekonečné množstvo možností

Kvetináče Lechuza Cascada a Lechuza Cascadino ponúkajú nekonečné možnosti! Môžete ich použiť každý osve, postaviť ich na záhradný múrik či stolček. Ku kvetináču Lechuza Cascadino je možné zakúpiť závesný systém, vďaka čomu sa z neho ľahko stane vysiaci kvetináč!

Ďalšou možnosťou je vytvorenie vežových zostáv. Spojiť môžete dva kvetináče Lechuza Cascada a vytvoriť tak dvojitú vežu. Ak potrebujete ešte viac priestoru na rastlinky, zvoľte tri kvetináče Lechuza Cascada spojené v trojitú vežu. Ak chcete menšiu vežu, spojte kvetináč Lechuza Cascada a Lechuza Cascadino!

Dvojitý kvetináč s ružamiTrojitá veža s letničkamiVisiaci kvetináč Lechuza Cascadino

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies